Warszawa Targówek – wymiana walut. Zabezpieczenia jak odróżnić prawdziwy banknot?

Warszawa Targówek – wymiana walut. Zabezpieczenia jak odróżnić prawdziwy banknot?

Wymiana walut w kantorze Warszawa Targówek, powinna być bezpieczna i taka jest w Interkantor. Znamy się na walutach i dokładamy wszelkich starań aby transakcje przebiegały sprawnie, szybko i bezpiecznie. Sprawdź kursy walut w kantorze

Kantor Warszawa Targówek – zabezpieczenia walut

Polska Wytwórnia papierów wartościowych w obawie przed fałszerzami, co kilka lat stara się modernizować wypuszczone do obiegu pieniądze. Pojawił się także nowy banknot w wysokości 500 zł. Sprawdźmy jak nie dać się oszukać oraz na co zwracać uwagę, gdy otrzymujemy banknoty do ręki.

Banknoty nie są w 100% gładkie i płaskie. Pod palcami wyczuwalne powinny być różnice na jego powierzchni (choćby oznaczenia dla niewidomych w rogu banknotu)

Dokładnie obejrzeć banknot pod światło, powinno być wówczas widać znak wodny „wewnątrz papieru” znak ten nie jest nadrukowany tylko znajduje się wewnątrz listka, który tworzy się podczas produkcji banknotów. Jak już patrzymy pod światło, powinniśmy wyszukać pionową czarną linię z oznaczeniem „zł”

Zabezpieczenia poszczególnych nominałów:

10-20 zł na rewersie banknotu znajduje się pasek, który widoczny jest tylko pod pewnym kątem. Na 10 zł ma on kolor turkusowy, natomiast na 20 zł pasek jest różowy

50 zł – na awersie banknotu zamieszczono literę K widoczną jedynie pod kątem w kolorze niebiesko-zielonym

100 zł – na awersie banknotu zamieszczono ornament, który w zależność od kąta patrzenia zmienia barwę ze złotego na zielony.

200 zł – na przodzie prawej strony banknotu zamieszczono znak z literą „S”, który również w zależności od kąta patrzenia zmienia barwę ze złotego na zielony.

500 zł – na przedzie prawej strony banknotu zamieszczono hełm husarski, który w efekcie poruszania pieniądzem, zmienia barwę z zielonego w niebieski i odwrotnie.

Na rewersie, element roślinny powinien mienić się na złoto.

Wymiany walut w kantorze Warszawa Targówek

Wymień dowolną walutę, szybko i po najlepszym kursie? Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasze kantory w Warszawie:

Warszawa Centralna
Przejście Podziemne, Lok. 116A
Al. Jerozolimskie/E. Plater
00-024 Warszawa
Galeria Pod Rondem 40-latka,
Przejście Podziemne, lok 24
Al. Jerozolimskie / Al. Jana Pawła 2
00-024 Warszawa
Galeria Rondo Wiatraczna (Universam)
ul.Grochowska 207
04-077 Warszawa